Biz Kimiz

1984 yılında Yeşilköy Havalimanı’nda başlayan mağazacılık serüvenimize, Doğu ile Batının buluşma noktası İstanbul’un incisi İstanbul Havalimanı’nda tek işletmeci olarak devam ediyoruz.

Misafirlerine, bulunduğu her lokasyonda benzersiz bir alışveriş deneyimini yaşatmayı öncelikli anlayış kabul eden Unifree Duty Free; Üstünkaya ve Bilginer aileleri tarafından 1975 yılında kurulmuştur. Gümrük Hattı Dışı Eşya Satış Mağazaları İşletmeciliğinde yarım asıra yaklaşan deneyimi ile başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkede Duty Free işletmeciliğinin öncüleri arasında yer almaktadır.

Türkiye’nin en iyi Duty Free işletmecisi olmak için hizmet hayatına başlayan Unifree, 1999 yılında Avrupa’nın en büyük Duty Free işletmecisi ve lojistik tedarikçilerinden biri olan, Gebr. Heinemann SE & Co. KG’nin Türk ortağı olarak; hizmetlerine ve faaliyet alanlarına süreklilik kazandırmış ve hedeflerine giden yolda önemli bir adım atmıştır.

TAV Havalimanları Holding ile ortak girişim olarak 1999 yılında kurduğumuz ve İstanbul, İzmir, Ankara, Gazipaşa, Tiflis, Batum, Kutaisi, Üsküp, Ohrid, Tunus, Riga, Medine, Salalah ve Bodrum Havalimanları’ndaki Duty Free alanlarının tek işletmecisi ATÜ’nün yönetici ortağı ve tedarikçisi konumundadır.

Unifree

Unifree olarak,

  • İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. tarafından işletilen İstanbul Havalimanı’ndaki Duty Free mağazalarının ve perakende alanının 29 Ekim 2018’den,
  • YDA Havalimanı Yapım ve İşletme A.Ş. tarafından işletilen Dalaman Havalimanı'ndaki Duty Free mağazalarının 2006 yılından,
  • Kırklareli iline bağlı Dereköy Gümrük Sahası içerisinde bulunan Duty Free mağazasını 2008 yılından,
  • Limak Kosovo International Airport JSC tarafından işletilen Kosova Havalimanı'ndaki Duty Free mağazalarının ise 2012 yılından itibaren, tek işletmecisiyiz.

Ayrıca,

  • Kıbrıs Ercan Havalimanı’nda 2005 ve 2012 arasında,
  • Çelebi-IC Hava Terminali İşletme ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilen Antalya Havalimanı'ndaki 2005 ve 2009 arasında,
  • Milas - Bodrum Havalimanı Uluslararası Terminal İşletmeciliği ve Yatırım A.Ş. tarafından işletilen Bodrum Havalimanı'nda ise 2012 ve 2015 arasında Duty Free mağaza işletmecisi olarak hizmet verdik.