Duty Free’de Alışveriş Kuralları

Duty Free’de Alışveriş Kuralları

Unifree olarak işletmesini gerçekleştirdiğimiz gümrük hattı dışı eşya satış mağazalarımızdan alışveriş yapabilmek için dış hatlar yolcusu olmak gerekmektedir.

Neden Unifree'den Alışveriş Yapmalıyım ?
  • Binlerce farklı marka ve on binlerce farklı ürün çeşidini mağazalarımızda bulabilirsiniz.
  • Alışverişlerinizde vergi alınmamaktadır.
  • Mağazalarımızda, konularında uzman personelimiz sizlere 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir.

Duty Free mağazalarımızdan satın alınan ürünlerde değişiklik veya para iadesi yapılamamaktadır. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri gereğince, ayıplı ürünlerle ilgili işlemler için tüketicilerimizin her türlü hakkı korunmaktadır ve gerekli inceleme işlemlerinin yapılabilmesi için ürünün faturası ile birlikte müşteri ilişkilerine ulaştırılması gerekmektedir. Alışveriş tarihi göz önüne alınarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerinde belirtilen süreleri aşan müşteri talepleri için herhangi bir işlem yapılabilmesi maalesef mümkün değildir.

Taşıma Kuralları

Mağazalarımızdan, Türkiye Cumhuriyeti gümrük kuralları gereğince belirlenmiş olan satın alma limitleri dahilinde alışveriş yapabilirsiniz. Taşıma limitleri gidilen ülkelere ve yolculuğun direkt veya bağlantılı olup olmadığına bağlı olarak değişiklik gösterdiği için, taşıyabileceğiniz miktarları, gideceğiniz ülke bazında kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Taşıma limitleri yolcu inisiyatifindedir. Güncel bilgi için lütfen ilgili havalimanlarının web sitelerini ziyaret ediniz. Bu limitler gidilen ülke ile teyit edilmelidir.

Satın alma limitlerini öğrenmek için tıklayınız.

Bağlantılı uçuşlar (transit), Amerika Birleşik Devletleri, Kanada veya Bağdat uçuşları ile ilgili taşıma kurallarını öğrenmek için tıklayınız.

El Bagajı Güvenlik Kuralları

Bağlantılı Uçuşlar (Transit) Avrupa Birliği ülkeleri, İsviçre, İzlanda, Norveç, Hırvatistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Singapur, Tayland, Güney Kore veya Malezya uçuşları için; el bagajınızda ambalajları 100 ml. olan likit ürünleri 1 litre hacimli açılır-kapanır özel şeffaf poşetler içinde, Duty Free‘den yaptığınız likit ürün alışverişlerinizi özel mühürlü poşetler (Sealed Bag) içinde uçakta beraberinizde taşıyabilirsiniz.

Direkt Amerika Birleşik Devletleri, Kanada veya Bağdat Uçuşları Duty Free‘den yaptığınız likit ürün alışverişlerinizi özel mühürlü poşetler (Sealed Bag) ile uçakta beraberinizde taşıyabilirsiniz. Likit alışverişlerinizin uçuş saatinden 45 dakika önce tamamlanması gerekmektedir. Likit ürün bulunmayan alışverişlerinizde zamanlama sınırlaması yoktur.

Limitler Tablosu
Geliş Gidiş
Sigara 3 Karton (600 Adet) 9 Karton (1800 Adet)
Sigarillo 100 Adet 300 Adet
Puro 50 Adet 150 Adet
Kıyılmış Tütün (200 Yaprak Sigara kağıdı ile) 250 Gr. 750 Gr.
Pipo Tütünü 250 Gr. 750 Gr.
Alkollü İçki %22'den daha fazla alkol içeren (Viski, rakı vb.) 1 L 3 L
Alkollü İçki %22'den daha az alkol içeren (Şarap, şampanya vb.) 2 L 6 L
Parfüm 600 Ml 1800 Ml
Kozmetik 5 Adet 15 Adet
Çay 1 Kg 3 Kg
Kahve 1 Kg 3 Kg
Çözülebilir Hazır Kahve 1 Kg 3 Kg
Çikolata ve Şekerden Mamül Yiyecek 2 Kg 6 Kg